Czy konto Revolut jest bezpieczne od komornika?

Czy konto Revolut jest bezpieczne od komornika? Czy można uniknąć blokady komorniczej zakładając konto w tym zagranicznym procesorze płatniczym? Czy opłaca się otwierać tam konto i ile to kosztuje?

Na te konkretnie wymienione pytania odpowiemy sobie w poniższym artykule. Omówimy sobie to zagadnienie Revolut a Komornik – w bardzo dokładny, szczegółowy i obiektywny sposób. Między innymi dokonamy pełnej analizy, opiszemy słabe strony, zalety, ale również wszystkie zagrożenia, o których nie dowiesz się z innych blogów!

Wprowadzenie

Na sam początek omówmy główne tematy:

  • Co to w ogóle jest konto Revolut?
  • Jak funkcjonuje cały system „bankowy” w Revolucie?
  • Dla kogo przeznaczona jest to oferta?
  • Co to jest Revolut? I kiedy Ci się przyda karta przedpłacona Revolut?

W ostatnim czasie bardzo powszechne zaczęły być rożnego rodzaju tzw. FinTechy, czyli przedsiębiorstwa zakładające karty prepaid (przeważnie są to karty VISA lub MASTERCARD) oraz inne rozwiązania finansowe. Zazwyczaj rachunki powiązane z kartami przedpłaconymi są z zagranicznych banków. W naszym kraju na nic szukać takich ofert. Do pewnego czasu oczywiście Revolut oferował polskie numery kont bankowych przy wyrabianiu karty, jednak to się zmieniło i zakładając konto w Revolut zakładamy w istocie „pseudo” konto w zagranicznej instytucji.

Fintech Revolut to jest przedsiębiorstwo znajdujące się w UK (Wielka Brytania) z siedzibą w Londynie. A zatem nie jest to prawdziwy bank, a przedsiębiorstwo, które oferuje rozwiązania na przykład karty przedpłacone i to jeszcze w obcych instytucjach finansowych.

Dobrze mieć to na względzie, gdyż w tym przypadku powstaje kolejne poważne ryzyko z tym powiązane. Natomiast do tego jeszcze dojdziemy i niebezpieczeństwa opiszemy sobie w kolejnej części publikacji.

Czy konto Revolut jest bezpieczne od komornika?

Jakie funkcje daje Revolut?

Zakładając rachunek pozabankowy Revolut w zasadzie logujemy się na stronie przedsiębiorstwaj, mamy możliwość zweryfikować nasze dane, w następnym etapie jest możliwość zamówić kartę prepaid, ściągnąć aplikację bankową i zarządzać swoimi pieniędzmi podobnie jak w przypadku normalnych kont bankowych.

Rachunki takie jednak nie są funkcjonalne, ponieważ:
nie udostępniają polskiego numeru konta tzw. IBAN (chodzi o typowy bankowy numer) tylko z obcego kraju, zatem na ten rachunek twój pracodawca nie przeleje pensji, nawet typowe przelewy mogą robione z kłopotami oraz dodatkowymi zobowiązaniami.

Dla kogo dedykowany jest Revolut?

Rachunek Revolut powstał ze względu na osoby często podróżujące, które dokonują transakcji w wielu walutach świata. Oferuje bardzo dobre stawki przy zakupie walut, kartę przedpłaconą do płacenia w kilkunastu walutach oraz inne ciekawe zniżki oferowane dla podróżników. To jest przede wszystkim ciekawe konto dla przedsiębiorstw o charakterze międzynarodowym, które tworzą kilkaset przelewy w różnych walutach.

A więc zakładanie konta w firmie Revolut może być korzystne pod warunkiem, że często zwiedzamy i zlecamy transakcje w różnych walutach europejskich ewentualnie mamy dział sprzedaży z klientami z innego kraju. A ZATEM NIE JEST to najlepsze konto dla osób, które żyją raczej w Polsce.

Takim osobom rekomendujemy rachunek bankowy w Holandii w prawdziwym banku internetowym.

Polecany artykuł powiązany: Jak założyć konto bankowe w Holandii przez internet bez meldunku? Instrukcja KROK PO KROKU >>

Czy konto Revolut jest bezpieczne od komornika?

Rachunek Revolut a blokady komornicze

Czy konto Revolut jest bezpieczne od komornika?

Praktycznie firma Revolut znajduje się poza systemem Ognivo ze względu na to, że to nie jest typowe konto bankowe co ważne firma ma siedzibę za granicą. Rejestr OGNIVO, w którym komornicy sprawdzają ilość rachunków bankowych stosuje się jedynie w Polsce i są tam głównie banki i urzędy. Dlatego finanse na rachunku Revolut nie podlegają blokadzie.

Jednakże karta Revolut posiada sporo słabych stron, o których było wspomniane, ponadto pojawia się pewne ryzyko tego, że w przypadku bankructwa tego parabanku stracisz wszystkie pieniądze na koncie.

I jeżeli poważny bank nie bankrutuje z od razu, w dodatku pieniądze w banku są zabezpieczone typowymi Funduszami Bankowymi, a parabank będzie mogła zbankrutować i w tej niszy jest to dość częste.

A więc podsumowując… Czy konto Revolut jest bezpieczne od komornika?

Konto Revolut a komornik jest to jak najbardziej bezpieczne rozwiązanie. Natomiast z powodu na różne słabe strony oraz problemy z obsługą rachunku czy bezpiecznego korzystania zdecydowanie rozsądniej sprawdzić inne sposoby.

Typowe słabe strony kart w Revolucie to na przykład:

  • nie ma polskich numerów kont (tak, wcześniej naprawdę były, ale wycofano je od 2020 roku),
  • nie ma możliwości uzyskania wypłaty na rachunek od pracodawcy,
  • ekstra wysokie prowizje za przelewy na konto z innych rachunków,
  • bardzo wysokie opłaty za wypłaty kartą prepaid z bankomatów,

Zalety konta w Revolucie to głównie atrakcyjne kursy walutowe oraz możliwość płacenia kartą prepaid dosłownie na całym świecie. W sumie Revolut zapewnia bardzo interesujące rozwiązania w zakresie kart dla firm z całego świata w tym także z naszego kraju.

Koniecznie trzeba dodać, że konta firmowe przede wszystkim są bezpieczne od zajęć od komornika w przypadku powyższego rozwiązania. Alternatywną ofertą również dla biznesu jest bezpłatne konto w Holandii.