jak wybrać konto bankowe

Jak wybrać konto bankowe? [RANKING KONT BANKOWYCH]

Jak wybrać konto bankowe? Jak znaleźć idealną ofertę konta bankowe, tak, aby nie przepłacać? W tym artykule poznacie sposoby na skuteczne wybranie rachunku w banku.

Najlepszym i najszybszym sposobem jest skorzystanie z Rankingu Kont Osobistych. To miejsce, w którym w szybki sposób znajdziesz i porównasz wszelkie rachunki w bankach możliwe do wyboru w ofercie banku. Wybór właściwego konta osobistego to na przykład oszczędności rzędu aż kilkudziesięciu pln na rok, to również pewne promocje, których pewnie nie ma w aktualnym rachunku bankowym.

Jak wybrać konto bankowe? Znowu więcej do zapłaty?

Najczęstszym powodem, przez który klienci banków szukają konkurencyjnych, atrakcyjniejszych kont bankowych są bez wątpienia duże opłaty i prowizje oraz praktyki w banku, które polegają na zwiększaniu prowizji w czasie trwania umowy.

Prowizje – to fundamentalne kryterium, na podstawie którego porównujemy opłacalność posiadania konta osobistego. Im wyższe opłaty i prowizje za zwykłe transakcje wtedy rachunek otrzymuje niższą punktację.

Sieć bankomatów i wpłatomatów

Innym istotnym czynnikiem, na który obligatoryjnie trzeba zwracać uwagę, gdy porównujesz konta w banku może być dostępność banku. Ile jest placówek, jak gęsta jest ilość bankomatów.

Pomimo, że o wiele więcej transakcji bankowych możemy załatwić przez internet, aplikację banku ewentualnie na infolinii. To niektóre kwestie możliwe są do załatwienia wyłącznie w fizycznym oddziale lub placówce. A zatem, nie ignorujmy tego wątku w razie szukania i porównania ror-ów w bankach.

W większości banków jest oferta zarządzania swoimi pieniędzmi w bankowości online oraz poprzez aplikację bankową. Dlatego uznajemy to za pewien standard, z tego powodu w tej kwestii analizujemy jedynie jakość produktów finansowych.

To są przykłady: ile operacji jesteśmy w stanie zrealizować za pośrednictwem określonych metod komunikacji, czy jest dostępne choćby zamknięcie konta zdalnie (internet, aplikacja lub infolinia) itp…

Nasz Ranking Kont Osobistych jest zrobiony w oparciu o dokładne i szczegółowe analizy rachunków we wszystkich bankach. Dowiesz się tam jak wybrać konto bankowe oraz znaleźć idealną ofertę.

Jak wybrać konto bankowe? RANKING KONT BANKOWYCH

Dostępne kanały zakładania rachunków w wybranym banku

Interesującą kwestią, która wpływa na pozycję rachunków w powyższym rankingu jest prostota i powszechność przy otwieraniu rachunku w banku.

Porównujemy jakie metody są oferowane przez bank, również weryfikujemy poziom bezpieczeństwa. Czy placówka oferuje otwarcie konta online? Dzięki aplikacji bankowej? Czy można otworzyć rachunek poprzez kontakt z infolinią?

Zabezpieczenia oraz opinie o banku

Innym dość wartym uwagi aspektem może być bezpieczeństwo pieniędzy bankowych, poziom zabezpieczeń, metody antyphishingowe i działania zarządu banku na różnego rodzaju wpadki. W tym przypadku przeanalizowaliśmy informacje z każdego banku, oraz wszelkie historyczne wiadomości i wpisy w gazetach, które dotyczą zabezpieczeń.

Dodatkowe usługi bankowe

Rachunek bankowy to nie tylko saldo i karta do bankomatu, to także oferta extra innych usług lub produktów, które pomogą nam przyspieszyć codzienne bankowanie. Przy generowaniu rankingu kont bankowych braliśmy pod uwagę ile różnych dodatkowych usług oferuje bank.

Jak wybrać konto bankowe? RANKING KONT BANKOWYCH

Dodatki w bankach – jak wybrać konto bankowe?

Dla niektórych użytkowników promocje i dodatkowe pieniądze  mogą być decydujące przy wybieraniu kont bankowych, natomiast my jako twórcy do tego zagadnienia podchodzimy dość z dystansem. Głównym powodem, przez który nie traktujemy promocji bankowych jako główny wyznacznik konkurencyjności oferty jest fakt, że wszelkie bonusy lub dodatkowe finanse są jednorazowe, jedynie dla nowych klientów.

Robiąc Ranking Kont Osobistych wiemy, że wybór rachunku ROR to decyzja na kilka lat. Oczywiście są osoby, które otwierają nowe konta bankowe co kilka miesięcy. Zatem warto wiedzieć jak wybrać konto bankowe.

Praktycznie z reguły tacy klienci nie porównują rachunków, a kierują się tylko ofertami bankowymi. Zatem nie korzystają z porównań kont lub innych zestawień. Z tego powodu nasz Ranking Kont Osobistych powstał z myślą o osobach, które świadomie podejmują decyzje finansowe.

Ranking Kont Osobistych – jak ustalamy pozycje w rankingu?

Jak wybrać konto bankowe? Wszystkie konta oceniamy w kilku kategoriach, gdzie reszta była wspomniana powyżej. Przy każdej kategorii ustanawiamy daną ilość punktów dla wybranego konta w skali od 1 do 6.

Sprawdź więcej na blogu: NajlepszeBankowe.pl – Ranking Kont Osobistych >>

Podsumowanie – Ranking Kont Bankowych

Ustalając własny domowy budżet obowiązkowo dobrze jest nie zapominać o usługach bankowych. Odpowiednie konto w banku nie tylko umożliwi Ci zaoszczędzić kilkadziesiąt PLN rocznie, ale także ułatwi dostanie dodatkowej gotówki w wielu promocjach.

Przy wybieraniu banku nie można kierować się jedynie tabelą opłat i prowizji, ale także bezpieczeństwem, powszechnością oraz siecią oddziałów.

Najlepiej sprawdzić oferty w rankingu kont osobistych, aby wybrać możliwie najatrakcyjniejszą ofertę konta w banku.

Zmieniając konto bankowe warto zadbać o zamknięcie poprzedniego rachunku, aby nie naliczały się żadne dodatkowe opłaty czy prowizje. Szczegółową instrukcję jak poprawnie zamknąć konta bankowe znajdziesz tutaj: Proces Zamykania Rachunku Bankowego