Konto bezpieczne od komornika - jak ukryć pieniądze przed komornikiem?

Konto bezpieczne od komornika – jak ukryć pieniądze przed komornikiem?

Konto bezpieczne od komornika czy można założyć na terenie Polski? Czy bardziej sprawdzonym sposobem będzie założenie rachunku poza granicami? Sprawdź często wyszukiwane pytania i odpowiedzi na dotyczące konta bez dostępu komornika. Wszelkie najważniejsze wiadomości w jednym wpisie. W jakim banku komornik nie znajdzie konta? Jak ukryć pieniądze przed komornikiem?

Czy można znaleźć konta bezpieczne od komorników będąc w Polsce?

Co do zasady prawie każdy bank w kraju zsynchronizowany jest do systemu OGNIVO. Właściwie co to jest przytoczony system i dlaczego w ogóle jest on taki ważny w kontekście naszego tematu – opiszemy trochę później.

Poprzez system OGNIVO bez większego problemu każdy komornik czy pracownik urzędu ma możliwość znaleźć w jakim banku posiadamy otwarty rachunek. Od tej reguły są pewne wyjątki – chyba nie trzeba tłumaczyć jak to jest z systemami – czasami po prostu zawodzą. Jednak to czy komornik sprawdzi rachunek zależy od kilku czynników.

Z tego powodu dobrze jest próbować otworzyć rachunek w innym polskim banku. Aczkolwiek trzeba to wykonać odpowiednio. Dowiedz się więcej na ten temat konta bez komornika w Polsce.

Sprawdźmy jak komornik może odnaleźć i zablokować pieniądze na rachunku?

I tutaj z pomocą przychodzi omawiany już w niniejszym artykule o systemie OGNIVO. To jest dokładne miejsce, gdzie komornik sądowy ma możliwości uzyskać dane dotyczące rachunków bankowych każdej osoby w Polsce. Wszystkie banki mają prawny obowiązek zgłaszać jaka osoba posiada dany rachunek dokładnie w systemie Ognivo. To szybki sposób do tego, żeby komornik sądowy odnalazł w jakim banku posiadasz konto. W następnym kroku komornik sądowy po prostu przekazuje nakaz blokady środków na koncie.

Po jakim czasie komornik blokuje pieniądze? Czy jest Konto bezpieczne od komornika jest sprawdzone?

Jeżeli pieniądze zostały zablokowane to bank musi zablokować wskazaną sumę przez okres 7 dni. Po ustawowym czasie wysyła przekaz pieniędzy bezpośrednio do komornika. Warto jednak pamiętać, że bank raczej powinien przeliczyć i pozostawić na rachunku tak zwaną kwotę bez zajęcia.

W tym czasie można rzecz jasna wystosować skargę na komornika jeśli na przykład pieniądze zostały zajęte bez podstawy lub kontaktować się z bankiem jeśli zostały zablokowane pieniądze, które nie podlegają zajęciom na przykład wszystkie środki socjalne, z programu 500+ czy alimenty lub zasiłki.

Otrzymujesz jakiekolwiek świadczenia socjalne? Polecam przeczytaj artykuł na temat konta socjalnego.

Czy istnieje w ogóle Konto bezpieczne od komornika? W jakim banku mogę założyć?

Wiadomo polskie banki co do zasady w większości widnieją w OGNIVO. Możesz trafić na pewne odstępstwa, błędy lub liczyć na fart, że urzędnik nie będzie prześwietlać nas w tym systemie co dzień. Nie mniej z rejestru OGNIVO wyłączone są wszystkie banki poza Polską. OGNIVO jest to polska baza danych, w związku z tym nie zbiera danych z zagranicznych instytucji.

W związku z powyższymi informacjami – bez większego problemu można założyć rachunek rozliczeniowy w zagranicznym banku. Wydawać by się mogło, że może to być raczej trudne bez znajomości języka obcego, zatrudnienia czy zameldowania w obcym kraju.

Jeśli nie ma takiej opcji to śmiało możesz skorzystać z banków online, które mają w ofercie konta dla Polaków.

Konto bezpieczne od komornika, a konto za granicą

Bez wątpienia najczęściej wymieniane banki to Paypal, Bunq, Wise czy Wirex. Aczkolwiek nie wszystkie banki są idealne. Niektóre banki ze względów cyberbezpieczeństwa blokują większe sumy i raczej trudno jest następnie kontaktować się z bankiem w języku niemieckim (jak np, w N26),

Konto bezpieczne od komornika a rozwiązanie Paypal

Procesor płatniczy Paypal musi być połączony z polskim kontem bankowym w standardowym polskim banku – skoro posiadamy zajęcie na polskim rachunku to i tak nie wyślemy na PayPal’a większą kwotę niż można trzymać na tym rachunku. Dodatkowo PayPal nie oferuje absolutnie żadnych kart bankomatowych, nie otrzymamy tam wynagrodzenia i nie ma Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Konto bezpieczne od komornika - jak ukryć pieniądze przed komornikiem?

Konto bezpieczne od komornika a bank Revolut

Dość popularnym ostatnimi czasy sposobów jest konto Revolut, ale działaniem przypomina Paypal. Wyjątek stanowi fakt, że możemy zamówić kartę debetową, jednakże konto ma sporo limitów i minusów. Nie możesz dostać tam wynagrodzenia, a rachunek raczej musi być doładowane z polskiego konta. Ponadto bank Revolut to konto przeważnie dla turystów.

Konto bezpieczne od komornika a Wise

Z naszego doświadczenia, oraz kilku czytelników poleca właśnie tam założenie konta. Poznaj wszelkie walory tego Międzynarodowego Konta Bankowego.

Bank daje o wiele szersze możliwości, funkcje, o wiele więcej walut w tym konto w PLN oraz wielowalutową kartę VISA. Opcję wyrobienia innych, bezpłatnych, cyfrowych kart. Możemy tam otworzyć również rachunek firmowy, a aplikacja mobilna jest co najmniej 20 x staranniej dopracowana.

Podsumujmy temat: Konta bezpieczne od komornika

Konto bezpieczne od komornika jest oczywiście dobrym sposobem, a zadłużone osoby, które w jakikolwiek sposób chciałyby zabezpieczyć swój majątek mogą to zrobić. Warto w pierwszej kolejności przetestować założenie konta w dowolnym, polskim banku. To rozwiązanie jest najtańsze, najszybsze i praktycznie bezproblemowe.

Jeśli w tym konkretnym przypadku nie sprawdzi się to – dobrze rozważyć założenie rachunku w zagranicznym, banku online.

Wszystkie zagraniczne banki z ofertą dla rodaków można śledzić na blogu NajlepszeBankowe.pl.