Konto w niemieckim banku dla Polaka – gdzie założyć przez internet?

W jaki sposób założyć Konto w niemieckim banku dla Polaka bez wizyty w tym kraju? Czy to jest w ogóle możliwe, aby otworzyć konto bankowe w obcojęzycznym banku i czy można otworzyć w 100% przez internet?

Konto w niemieckim banku dla Polaka – wstęp

Jak widać – tak, da się. W bliskiej przeszłości instytucje finansowe dawały możliwość jedynie za pośrednictwem prywatnej wizyty w filii za granicą. W obecnej sytuacji proces umożliwia im potwierdzenie tożsamości klienta za pośrednictwem sieci internetowej oraz aplikacji bankowej.

Co najważniejsze, nie ma konieczności posiadać zameldowania przykładowo: na terenie Niemiec, aby założyć tam konto. Jak wiemy także, nie ma konieczności posiada meldunku w Polsce lub jakimkolwiek innym państwie. Jednakże wymagane jest wpisanie jakiegoś innego adresu, pod którym przebywasz (choćby z powodu otrzymania karty debetowej, która zostanie wysłana pocztą). Można podać adres nawet kogoś z rodziny lub przyjaciół.

Jak to dokładnie wygląda w Niemczech?

Otwarcie rachunku bankowego: 0 EURO
Wydanie karty płatniczej do bankomatu: 0 EURO
Przelewy między rachunkami: 0 EURO
Przelew do Polski (SEPA): 0 EURO
Wypłaty z bankomatów w dowolnym miejscu: 0 EURO (możliwe opłaty za przewalutowanie)

Sprawdź instrukcję na: Konto w Niemczech bez meldunku – krok po kroku

Konto w niemieckim banku dla Polaka - gdzie założyć przez internet? w 2021

Konto w niemieckim banku dla Polaka – co potrzebuję?

Mogą wystąpić jednak pewne dodatkowe czynności, które trzeba wykonać, żeby zakładanie konta zakończyło się sukcesem. Mianowicie trzeba mieć telefon z internetem, na którym możliwe jest zainstalowanie aplikacji mobilnej.

Wgrane zdjęcia dokumentów mogą być wysłane TYLKO I WYŁĄCZNIE przez aplikację banku, która chroni i szyfruje dane. A więc jest to najbezpieczniejszy sposób.

Oczywiście można znaleźć różne instrukcje, które po kolei przeprowadzą Cię przez proces otwierania konta w Niemczech.

Konto w niemieckim banku dla Polaka - gdzie założyć przez internet?

Szybka Instrukcja jak założyć Konto w niemieckim banku dla Polaka

Wejdź na właściwą stronę internetową banku i wybierz link “Open Account”.

W kolejnym kroku wypełnij swoje dane osobowe (informacje muszą się zgadzać ze stanem faktycznym, gdyż jest to jednak bank, który sprawdza swoich klientów)

Następnym krokiem jest pobranie aplikacji mobilnej, ponieważ będzie ona przydatna do zatwierdzenia naszej tożsamości.

Używane szyfrowane łącze dostarczane poprzez aplikacje bankową należy dostarczyć skan paszportu lub dowodu.

Okres oczekiwania na potwierdzenie informacji na podstawie dokumentów przez doradcę w banku to zazwyczaj kilka minut.

I to już wszystko! Pozostaje nam czekanie na kartę bankomatową 😉

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Dlaczego powinieneś otworzyć konto w niemieckim banku?

Otrzymamy darmowe konto w zagranicznym banku, który daje gwarancje bezpieczeństwa Bankowymi Funduszami

Instytucje finansowe muszą stosować się do lokalnych przepisów prawa, zatem środki finansowe mogą być bezpieczniejsze na rachunku w takim banku aniżeli w różnych procesorów do płatności, które są w posiadaniu firm podanych na bankructwa. Wiele razy były podobne przypadki, że instytucja taka zamykała obsługę klientów i pozostawiła klientów bez środków finansowych. Dlatego jeżeli podejmujesz decyzje i planujesz otwarcie rachunku w innych państwie to tylko i wyłącznie w normalnym banku.

Konto w niemieckim banku dla Polaka

Zakończenie

Konto w niemieckim banku dla Polaka to dobra i skuteczna metoda dla polaków zatem można otworzyć wspomniany rachunek przez internet. Wystarczy dowód, prawojazdy lub paszport.

Instalując aplikację mobilną możesz zatwierdzić tożsamość w niecałe 7 minut. Jest to wiarygodny i przetestowany sposób, aby otworzyć konto za granicą bez potrzeby emigrowania za granicę.

Ponadto warto dodać, że nie ma konieczności nauki języka obcego. Konto bankowe za granicą daje zabezpieczenie przede wszystkim przed wierzycielami, którzy nie posiadają prawa zajmować pieniędzy na rachunku w zagranicznym banku.

Konto w Niemczech bez meldunku, które opisujemy było to przetestowane przez naszą agencję. Dlatego dzielimy się tymi informacjami. W razie pozostałych opcji polecamy szczególną ostrożność. Nie każda zagraniczna instytucja jest uczciwa. Bywają również takie, które blokują pieniądze na rachunkach swoich klientów. Dlatego warto śledzić nasz blog i być na bieżąco. Opisujemy i polecamy jedynie sprawdzone, zaufane sposoby, które sami przetestowaliśmy. Jeśli otrzymujemy jakieś sygnały od Was to od razu o tym informujemy.

Sprawdź również: Konto w Holandii dla polaków – krok po kroku >>