Pożyczka z komornikiem – gdzie warto zaciągnąć?

Choć wydaje się, że pożyczka z komornikiem jest ciężka do uzyskania to w rzeczywistości można skorzystać z kilku źródeł. W tym artykule opiszemy Państwu wszystkie źródła, wady i zalety oraz gdzie warto złożyć wniosek, aby otrzymać pożyczkę.

Pożyczka z komornikiem – źródła finansowania

Przejdźmy od razu do sedna naszego tematu. Jakie są w ogóle możliwości? Jakie mogą być potencjalne źródła finansowania? Pożyczka z komornikiem jest trudna, ale możliwa do zdobycia. Istnieje na to kilka sposobów.

Najpopularniejsze sposoby na pozyskanie pożyczki jeśli mamy zajęcie komornicze to między innymi:

  • pożyczki prywatne od osób fizycznych,
  • prywatne pożyczki od firm, instytucji oraz organizacji,
  • nieoprocentowana pożyczka od pracodawcy,
  • pożyczki w parabankach, które nie sprawdzając dłużników w popularnych rejestrach (uwaga na wysokie RRSO);

Poniżej szczegółowo opiszemy wszystkie możliwości, które mamy. To, z którego źródła można skorzystać i ubiegać się o pożyczkę zależy już od indywidualnej sytuacji każdej osoby. Jeśli jeden sposób nie wyjdzie, to warto spróbować kolejny. Opisane metody nie dają 100% gwarancji pozyskania pożyczki.

Prywatna pożyczka z komornikiem

Prywatne pożyczki są dość ryzykowane, ale w takim przypadku mamy 100% pewność, że pożyczkodawca nie będzie patrzyć na historię kredytową, nie sprawdzi nas w bazach i rejestrach. W szczególności w przypadku prywatnych pożyczek od osób prywatnych.

Firmy, instytucje, fundacje czy organizacje mają na tym polu znacznie większe możliwości. Trzeba pamiętać, że jakakolwiek instytucja musi dokonać analizy, aby zminimalizować ryzyko braku spłaty rat przez pożyczkobiorcę. W związku z tym nawet jeśli prywatnej pożyczki udzieli firma, która na co dzień nie zajmuje się branżą pożyczkową to na pewno będzie sprawdzać i weryfikować przyszłego klienta.

W związku z tym znacznie łatwiej jest znaleźć i ubiegać się o pożyczkę bezpośrednio u prywatnej osoby. Tutaj pojawią się jednak liczne zagrożenia, na które trzeba uważać. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Prywatne pożyczki – hit czy jeden wielki przekręt? Warto tam zajrzeć zanim zdecydujemy się skorzystanie z tego źródła. Jeśli zatem szukasz prywatne pożyczki to koniecznie zapoznaj się z możliwymi zagrożeniami. A mogą to być przede wszystkim:

  • wyłudzenia pieniędzy,
  • wyłudzenia danych osobowych,
  • kradzież tożsamości,
  • wyłudzenia drobnych kwot,
  • i wiele innych, które szczegółowo są opisane w powyższym, przytoczonym artykule.

Jeśli poważnie myślisz o podjęciu prywatnej pożyczki to ta publikacja jest obowiązkową lekturą!

Pożyczka z komornikiem

Pożyczka z komornikiem bez rejestrów i baz

Poza prywatnymi pożyczkami istnieją również firmy, które specjalizują się w przypadkach trudnych pożyczek. Takie firmy z reguły nie sprawdzają żadnych rejestrów i baz danych lub tylko sprawdzają częściowo. Warto spróbować ubiegać się o pożyczkę w takich firmach. Złożenie wniosku z reguły nic nie kosztuje i zajmuje kilka minut.

Pożyczka z komornikiem to często mnóstwo szukania odpowiedniej firmy lub pożyczkodawcy. Dlatego musisz uzbroić się w cierpliwość i nie poddawać się od razu. Jeśli wyślesz 10 wniosków i wszędzie będzie negatywna decyzja to może za tym 11 wniosek się uda.

Tutaj należy również uważać, ponieważ takie firmy często bardzo zawyżają oprocentowanie i prowizję za udzielenie pożyczki. W związku z tym warto przemyśleć czy opłaca się zaciągać takie dodatkowe zobowiązanie, które bez wątpienia będzie kolejnym obciążeniem budżetu.

Pożyczka z komornikiem

Pożyczka od pracodawcy

W wielu zakładach pracy istnieje specjalny fundusz, z którego możemy skorzystać w ramach pomocy w trudnej sytuacji finansowej. Wydaje się, że jest to najlepsza opcja, ponieważ takie pożyczki nie są oprocentowane. Dlatego zapytaj pracodawcy czy ma przewidziany jakiś fundusz na pracownicze, nieoprocentowane pożyczki.

Podsumowanie 

Opisane sposoby dają największe prawdopodobieństwo uzyskania pożyczki. Są to legalne i sprawdzone sposoby. Nie możemy proponować na naszym blogu sposobów mniej legalnych lub całkowicie zakazanych. Zalecamy również trzymać się z daleka od tego typu rozwiązań.

Wielu czytelników naszego bloga, pomimo zajęcia komorniczego – uzyskało pożyczki. Zatem pożyczka z komornikiem jest jak najbardziej realna i istnieją spore szanse, że korzystając z wymienionych w tym artykule sposobów na pewno znajdziesz odpowiednie źródło.

Korzystając z pożyczek bez komornika warto zadbać o odpowiednie konto, w którym komornik nie namierzy pieniędzy i nie zablokuje salda. Przeczytaj artykuł:  W jakim banku komornik nie zajmie konta?

Pożyczka z komornikiem