Jak zlikwidować konto w mbanku?

Jak zlikwidować konto w mBanku raz na zawsze? Jak zamknąć konto i mieć pewność, że w międzyczasie nie naliczą się żadne dodatkowe opłaty, które automatycznie anulują okres wypowiedzenia? Jak zabezpieczyć się przed przykrymi niespodziankami podczas zamykania rachunku w banku?

W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze sposoby jak zlikwidować konto w mbanku. Dodatkowo udostępnimy informacje, dzięki którym dowiesz się co trzeba zrobić krok po kroku, jakie najlepsze praktyki zastosować i jak zabezpieczyć się przed zbędnymi nieprzyjemnościami ze strony banków.

Nie przeciągając… Zapraszam do lektury!

Jak zlikwidować konto w mBanku i od czego zacząć?

Zamknięcie rachunku możemy dokonać na 4 sposoby. Przy czym już na samym początku trzeba rozróżnić wypowiedzenie umowy o rachunek, o kartę, a także tak zwanej umowy ramowej. To jest bowiem zasadnicza różnica, a pracownicy w banku często realizują wypowiedzenia kont, kart, ale zostawiają umowę ramową… Co w praktyce oznacza tylko tyle, że nadal jesteśmy klientami banku… A skoro chcemy zlikwidować konto to nie chcemy, aby bank przetwarzał nasze dane osobowe…

Umowa ramowa bowiem odnosi się (w skrócie) do regulaminów i ogólnych warunków. Możemy mieć aktywną umowę ramową, ale nie posiadać żadnego innego produktu jak np. rachunek bankowy. Praktycznie nie będziemy otrzymywać powiadomień czy konieczności uiszczania opłat i prowizji. W praktyce bank dalej może swobodnie przetwarzać nasze dane… A Ty drogi kliencie możesz mieć dostęp jedynie do interfejsu internetowej bankowości, ale nie zobaczysz tam żadnego rachunku, karty, ani innych produktów.

Umowa ramowa jest potrzebna, szczególnie jeśli ktoś posiada w danym banku jedynie konta techniczne, lokaty lub kredyty. Natomiast to jest pierwsza i najważniejsza kwestia, o której musisz pamiętać jeśli zastanawiasz się jak zamknąć konto w mbanku to konieczność wypowiedzenia wszystkich umów WŁĄCZNIE Z UMOWĄ RAMOWĄ.

Jak zlikwidować konto w mbanku

 

Jak zlikwidować konto w mbanku? Sposoby

#1: Zadzwoń na Infolinię

Bez wątpienia najbardziej popularna metoda, która daje możliwość szybkiego załatwienia sprawy. Dzwonimy na mLinie i składamy wypowiedzenie w formie ustnej. Oczywiście dowodem wypowiedzenia jest nagranie, które rejestrują systemy bankowe podczas rozmowy. Konsultant na infolinii pokieruje nas krok po kroku co zrobić, aby złożyć wypowiedzenie.

Tutaj trzeba dodać, że prawdopodobnie doradca będzie chciał „zatrzymać” klienta. Czyli w tym momencie otrzymasz różnego rodzaju „ciekawe” propozycje, promocje, zniżki lub czasowe zwolnienie z niektórych opłat. Czy opłaca się z tego skorzystać? To już zależy od Ciebie…

Po odrzuceniu ewentualnych ofert można przejść do złożenia wypowiedzenia.

Na jaki numer zadzwonić?

  • 801 300 800 (dla stacjonarnych z Polski)
  • 426 300 800 (dla pozostałych numerów)

Wypowiedzenie będziemy mogli złożyć jedynie po pozytywnej weryfikacji. Czyli po podaniu Identyfikatora oraz Telekodu. Identyfikator jest to numer, który wpisujemy w serwisie transakcyjnym online. Natomiast Telekod był nadawany przy zakładaniu konta. Można to go również na nowo ustalić poprzez serwis online.

Jak zlikwidować konto w mbanku

#2: W oddziale banku

Najszybszym i najbardziej skutecznym sposobem jest wizyta w oddziale banku. Można od razu wydrukować wypowiedzenie i wypełnić, następnie tylko zanieść. Wzór można pobrać całkowicie za darmowo na zaprzyjaźnionym blogu w artykule: Jak zamknąć konto w mbanku?.

#3 Wysyłając list

Wypełniony wzór wypowiedzenia można również wysłać listem. Najlepiej wybrać list polecony priorytetowy z potwierdzeniem odbioru. Wówczas mamy dowód, że dokument został odebrany przez bank.

Adres korespondencyjny mBanku:

mBank S.A.
Bankowość Detaliczna
Skrytka Pocztowa 2108
90-959 Łódź 2

Decydując się na wysłanie wypowiedzenia w formie pisemnej polecamy jeszcze sprawdzić adres w Google lub bezpośrednio na stronie mBanku. Adresy ulegają zmianie, a My nie mamy możliwości monitorować tego na bieżąco.

Nie ma żadnego wymogu prawnego, aby korzystać ze wzoru wypowiedzenia. Taki dokument można przygotować samodzielnie nawet na zwykłej kartce papieru. Nie mniej, wypowiedzenie umowy o konto musi zawierać kilka istotnych kwestii, bez których będzie nie ważne. Są to między innymi:

  • imię i nazwisko osoby, na którą umowa została zawarta,
  • numer PESEL,
  • numer rachunku, którego dotyczy umowa,
  • numer rachunku, na który zlecamy przelew wszelkich środków, które pozostaną na rachunku w dniu jego zamknięcia,
  • tryb wypowiedzenia – warto o tym wspomnieć, ponieważ mamy możliwość wypowiedzenia umowy na kilka sposobów. To, z którego sposoby można skorzystać zależy od kilku czynników jak na przykład zmiany w dokumentach bankowych.  Dokładnie zostało to opisane w artykule: Jak zamknąć konto w mbanku? 
  • podpis posiadacza/posiadaczy – zgodny ze wzorem podpisu ustalonym przy zawieraniu umowy.
Jak zlikwidować konto w mbanku

#4: Jak zlikwidować konto w mBanku przez internet?

Bez wątpienia najwygodniejszy sposób, aby wypowiedzieć umowę i zlikwidować konto w mBanku.

Na początku będziemy musieli zalogować się do serwisu internetowego podając tam Identyfikator oraz Hasło.

Następnie wchodzimy w: Pomoc >> Załatw Swoje Sprawy >> Inna Sprawa

Wybieramy Wyszukiwarka i wystarczy wpisać „Wypowiedzenie” od razu pojawi się nam pozycja:

Jeśli posiadamy stary interfejs to wniosek online do zamknięcia konta znajdziemy wchodząc w WNIOSKI i DYSPOZYCJE -> DYSPOZYCJE.

Większość użytkowników posiada jednak nowy serwis, zatem, aby zamknąć konto należy wybrać: wypowiedzenie umowy w całości oraz w części dotyczące rachunku osobistego i firmowego.

Jak poniżej na screenie:

Jak zlikwidować konto w mbanku

Na zakończenie

Nie zapomnij odwiedzić wpisu na NajlepszeBankowe.pl, aby sprawdzić co jeszcze warto zrobić przed zamknięciem konta bankowego! Jak zlikwidować konto w mBanku raz na zawsze, skutecznie i bez problemów!

Sprawdź konieczne pozostałe nasze artykuły na stronie głównej!