W jakim banku komornik nie zajmie konta? Przegląd ofert.

Czy istnieją banki, w którym można założyć konto wolne od komornika? W jakim banku komornik nie zajmie konta? Czy są takie konta w Polsce? Czy to jest bezpieczne i legalne?

Na te pytania, a także na szereg innych postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Jeśli nie znajdziesz tutaj odpowiedzi na interesującą Cię kwestię – zadaj pytanie w komentarzu – chętnie udzielimy odpowiedzi 🙂

Jak komornik znajduje konta bankowe?

Na początek warto wziąć pod uwagę, że w Polsce obowiązuje tak zwany system OGNIVO. Jest to nic innego jak system wymiany informacji pomiędzy podmiotami głównie są to organy administracji publicznej, ale także sądy, komornicy, banki oraz wszelkie instytucje finansowe.

System ten działa tylko i wyłącznie w Polsce, w związku z tym komornik korzystając z tego systemu nie jest w stanie namierzyć zagranicznych kont bankowych. Niestety wszystkie konta w Polsce, wszystkie polskie banki objęte są tym systemem.

W internecie krążą plotki jakoby SKOK oraz Kasa Stefczyka była poza systemem OGNIVO. Od razu zaznaczam, że te informacje wprowadzają czytelników w błąd. Od kilku lat obie instytucje aktywnie przekazują wszelkie dane na rzecz komorników.

Nie będę zagłębiać się w szczegóły działania systemu OGNIVO. Dla zainteresowanych odsyłam do bardziej szczegółowych materiałów. Więcej na ten temat można znaleźć w artykule na tym blogu: Konto bez komornika – czy można założyć takie konto w Polsce?

Czy polskie banki są bezpieczne?

Mając na uwadze powyższe informacje prawdą jest, że żaden bank w Polsce nie jest bezpieczny. Co prawda istnieją pewne wyjątku i luki w systemie, natomiast to nie zapewnia 100% gwaranacji bezpieczeństwa pieniędzy. Zawsze istnieje ryzyko tego, że komornik zablokuje dowolne konto w Polsce.

Dlatego najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest założenie konta za granicą. Nasi czytelnicy najczęściej wybierają konto w Holandii, które można założyć całkowicie przez internet, bez zbędnych formalności, bez konieczności meldunku w obcym kraju czy bez wizyty w danym kraju. Cały proces od zakładania konta, aż do weryfikacji tożsamości jest możliwy w 100% online.

Zachęcamy do odwiedzenia strony, na której znajdziecie Państwo instrukcję krok po kroku jak to zrobić: Jak założyć holenderskie konto bankowe przez internet? Poradnik krok po kroku w 2021 roku >>

Czy polak może założyć konto za granicą?

Polska będąc w Unii Europejskiej ma pewne przywileje, w związku z tym Polacy mają prawo otwierać rachunki na terenie całej wspólnoty. Jest to całkowicie legalne, możesz posiadać konto bankowe w dowolnym kraju. Nie ma żadnych kar czy sankcji za to. Wiele osób pracujących za granicą nawet dorywczo posiada rachunki bankowe w innych krajach. Tak jest po prostu łatwiej rozliczać się z pracodawcą.

W jakim banku komornik nie zajmie konta? Przegląd ofert.

W jakim banku komornik nie zajmie konta? Jaki bank wybrać?

W jakim banku komornik nie zajmie konta? Poza pewnym bankiem w Holandii istnieje jeszcze kilka możliwości otwierania konta za granicą. Poniżej lista najpewniejszych kierunków:

W jakim banku komornik nie zajmie konta? Przegląd ofert.

Podsumowanie: W jakim banku komornik nie zajmie konta?

Podsumowując warto rozważyć założenie konta poza granicami Polski. Takie rozwiązanie obecnie jest nie tylko tanie, praktycznie darmowe, ale przede wszystkim zapewnia 100% ochronę pieniędzy. Dodatkowo co również istotne, konto bankowe może zostać otwarte przez internet, korzystając z aplikacji mobilnej.

Jest to spore ułatwienie dla obywateli krajów europejskich, którzy potrzebują zagraniczne konta bankowe.

Jednocześnie przestrzegam przed niesprawdzonymi metodami, których pełno w internecie. W szczególności trzeba uważać na różnego rodzaju karty przedpłacone, które są po prostu niezwykle drogimi rozwiązaniami. Koszt utrzymania karty prepaid jednej z zagranicznych firm to blisko 450 zł rocznie!

Konta, które polecamy są jak najbardziej darmowe lub po prostu niezwykle tanie – o tym wszystkim piszemy, omawiamy i analizujemy. Wszystkie informacje można zweryfikować bezpośrednio u źródła.

Jeśli dalej zastanawiasz się w jakim banku komornik nie zajmie konta? To mamy nadzieję, że nasz artykuł rzucił nowe światło na ten temat. 

W jakim banku komornik nie zajmie konta? Przegląd ofert.